«Күңелле стартлар» / «Веселые старты»

Опубликовано: 12.02.2024

2024 елның 9 февралендә Аккуз төп гомуми белем бирү мәктәбендә башлангыч мәктәп укучылары арасында «Күңелле стартлар» спорт ярышлары узды. Стартка 1-4 сыйныф малайлары һәм кызлары арасыннан ике җыелма команда чыкты. «Күңелле стартлар» программасы бай иде. Командаларга йөгерү, туплар, боҗра, сикерү белән кызыклы, кайвакыт бик катлаулы конкурслар тәкъдим ителде. Ярышлар аркан тарту белән тәмамланды. Бу ярышта балалар үз коллективларының бердәмлеген күрсәттеләр. Барлык эстафеталар да киеренке көрәштә узса да, залда күтәренке кәеф хөкем сөрде. Барысы да финишка беренче булып килергә омтылды. Ярышларда катнашучыларның барысы да уңай эмоцияләр алдылар дип өметләнәбез.

9 февраля 2024 года в МБОУ «Аккузовская ООШ» среди обучающихся начальной школы прошли спортивные соревнования «Веселые старты». На старт вышли 2 сборные команды: мальчики и девочки 1-4 классов. Программа «Веселых стартов» была насыщенной. Командам были предложены занимательные, иногда очень непростые конкурсы с бегом, с мячами, с обручем, со скакалкой, где они смогли проявить свои спортивные навыки. Завершились соревнования состязанием по перетягиванию каната, в которой ребята показали сплоченность своих коллективов. Хотя все эстафеты проходили в напряженной борьбе, в зале царили смех, шум и веселье. Надеемся, что все участники соревнований получили отличный заряд бодрости и положительные эмоции.