Татар халык  ашлары көне/ День татарской народной кухни

Опубликовано: 09.02.2024

Татар халык  ашлары көне районыбызда   туган телләр айлыгы кысаларында уздырыла. Безнең Богады мәктәбендә ул 7 февраль көненә билгеләнгән иде. Мәктәп директорының тәрбия эшләре буенча урынбасары Инзилә Кирамова    чараны ачып җибәргәннән соң, мәктәп директоры Васил Максут улы бәйрәм белән котлап катнашучыларга уңышлар теләде. Һәрбер сыйныф бер ризык пешереп алып килгән. Әниләр ярдәменнән башка түгел элбәттә. Һәркем үз проектын яклаганнан соң, 9 сыйныф укучылары коймак пешерү буенча мастер-класс күрсәтте, барлык катнашучыларны да коймак белән сыйладылар. Бәйрәм бергәләп чәй эчү белән тәмамланды. Чара презентация белән барды.

День татарской народной кухни проводится в районе в рамках месячника родного языка. В нашей Бугадинской школе он был назначен на 7 февраля. Данное мероприятие открыла заместитель директора по воспитательной работе школы Инзиля Кирамова.  Директора школы  Васил Максутович поздравил с праздником  и пожелал участникам успехов. Каждый класс готовил одно блюдо. После того, как каждый защитил свой проект, ученики 9 класса показали мастер-класс по приготовлению блинов, угостили всех участников блинами. Праздник завершился совместным чаепитием. Мероприятие сопровождалось презентацией.