“Алтынчәч”балалар бакчасында  тагын бер жину!  / Еще одна победа  в детском саду”Алтынчеч"!

Опубликовано: 06.02.2024

Мәктәпкә хәзерлек төркемендә тәрбияләнүче Закирзянов Раяз 9 яшькә кадәр балалар арасында  Казан шәһәрендә Татарстан Республика беренчелегенә узган  шахмат ярышларында катнашып,  мактаулы 3нче урынны яулап кайтты. Бу җиңү  Раязның кызыксынуы, тырышлыгы һәм тренеры Ильдар Сардар улы Имамовның,  әти-әнисенең   теләктәшлеге һәм  хезмәте нәтиҗәсе.   Раязны, тренер Ильдар Садар улын  зур җиңүләре белән котлыйбыз,  киләчәктә тагын да зур уңышларга ирешуләрен телибез.

Воспитанник подготовительной к школе группы Закирзянов Раяз принял участие  г.Казани  Первенстве Республики Татарстан по шахматам среди детей до 9 лет и занял почетное 3 место. Эта большая победа нашего юного спортсмена, его интерес,  старание, а также совместный труд  тренера Ильдара Сардаровича Имамова и  его родителей. Поздравляем Раяза и его тренера с победой и желаем  дальнейших успехов на спортивном поприще.