Кванториум. Уку дәвам итә/ Обучение продолжается!

Опубликовано: 06.02.2024

Актанышның 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенә мобиль технопарк килде. Укуның II этабы башланды. Мобиль "Кванториум" педагоглары "Актаныш 2нче урта гомуми белем бирү мәктәбе" укучыларын түбәндәге юнәлешләр буенча укытуны дәвам итәләр:

-VR/AR/IT,

- Гео/Аэро,

- ПромРобо,

- Хайтек.

Мобиль технопарк педагоглары ике атна дәвамында укучыларны югары технологияле җиһазлар һәм махсус программалар белән эшләргә өйрәтүне дәвам итәчәк, шулай ук алдынгы технологияләрне үзләштерергә ярдәм итәчәк. Балалар, командада эшләгәндә, үз проектларын булдыру өчен алган күнекмәләрен практикада кулланырга өйрәнәчәкләр. Ә дәресләр вакытында төзеләчәк проектларны ел ахырында халыкка тәкъдим итәргә һәм якларга кирәк булачак.

В Актанышскую СОШ №2 приехал Мобильный технопарк. Начался II  этап обучения.
Педагоги мобильного "Кванториума" продолжают обучение школьников МБОУ "Актанышская СОШ №2" по следующим направлениям:
-VR/AR/IT,
- Гео/Аэро,
- ПромРобо,
- Хайтек.
Педагоги мобильного технопарка в течение двух недель продолжат обучать учащихся работать  с высокотехнологическим оборудованием и специализированными программами, а также помогут освоить передовые технологии.  Ребята, работая в команде, научатся применять полученные навыки на практике для создания собственных проектов.
А проекты, которые будут созданы во время занятий, в конце года нужно будет представить публике и защитить.