Туган илебез буйлап  мәрхәмәтсез дә, куркыныч та сугыш барган / И жестока, и страшна, шла по Родине война

Опубликовано: 27.01.2024

27 гыйнвар көнне безнең Богады мәктәбе китапханәсендә Ленинград блокадасын өзүнең 80 еллыгына багышланган “Сугыш мәрхәмәтсез дә, куркыныч та» исеме астында батырлык  сәгате узды. Аның барышында китапханәче ленинградлыларның бөек батырлыгы, аларның җиңүгә ныклы ихтыяры, кыюлыгы һәм каты сынаулы көннәрдәге көрәше турында сөйләде.  Укучылар блокадалы Ленинградта өлкәннәр белән бергә балалар яшәве һәм көрәшүе турында тетрәнеп тыңладылар. Аларга барысыннан да авыррак булган. Укучылар ленинградлыларның батырлыгына багышланган шигырьләр укыдылар, җырлар тыңладылар.

27 января в нашей школьной библиотеке  прошел час памяти  «И жестока, и страшна, шла по Родине война», посвященный 80-летию снятия блокады Ленинграда, в ходе которого библиотекарь рассказала о великом подвиге ленинградцев, их непоколебимой воле к победе, мужестве и стойкости в дни суровых испытаний. Школьникам было рассказано о том, что вместе со взрослыми в блокадном Ленинграде жили и боролись дети. Им, в голодном и холодном городе было труднее всех. Учащиеся читали стихи, слушали песни, посвященные подвигу ленинградцев.