Опубликовано: 27.01.2024

Яр Чаллы шәһәренең 55 нче санлы урта мәктәбендә Факил Сафин иҗатына багышланган укытучыларның һәм укучыларның төбәкара фәнни-гамәли конференциясе булып узды. Бәйгедә районыбыздан да катнашкан укучылар һәм укытучылар булып, аларның зур җиңүләр яулавы  бик куанычлы.Сәнгатьле сөйләү бәйгесендә: Аккүз мәктәбеннән Шәйдуллина Ильвина, Шәйдуллина Назлыгөл, Байсар мәктәбеннән Садриева Язгөл, Мурзина Зәмирә, Хуҗакаева Мәликә 1 урын, Шәкуров Тимерхан 2 урын яуладылар. (укытучылары Әхмәтова Зөлфия Назиф кызы, Салахов Рамил Җәмигънур улы) Фәнни-гамәли эш нәтиҗәләре буенча Яңа Әлем мәктәбеннән Гыйлмуллин Инзил 2 урын, Меңнәр мәктәбеннән Хөрмәтуллин Радик 3 урынга ия булдылар.Җитәкчеләре:Шакирова Айсылу Илдус кызы, Фаррахова Рузилә Рәсим кызы. Укытучылар өчен гамәли-фәнни эш нәтиҗәләре:Аккүз мәктәбе укытучысы Әхмәтова Зөлфия Назыйф кызы, Иске Кормаш мәктәбе укытучысы Ибраһимова Роза Рифкать кызы 3 урын, Хафизова Фәридә Фәвәсим кызы 2 урын яуладылар. Укучыларны, укытучыларны зур җиңүләре белән котлыйбыз.Киләчәктә дә зур уңышлар телибез.

В средней школе № 55 г. Набережные Челны прошла межрегиональная научно-практическая конференция учителей и учащихся, посвященная творчеству Ф. Сафина.