"Туган як музее"на һәм Балалар китапханәсенә сәяхәт / Экскурсия в Актанышский "Краеведческий музей" и в детскую библиотеку

Опубликовано: 24.01.2024

Бүген Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбенең 3 һәм 4 нче сыйныфы укучылары сыйныф җитәкчеләре белән Актанышның "Туган як музее"на һәм Балалар китапханәсенә сәяхәт кылдылар. Музейда экскурсовод Мәгыйс абыйлары аларга бик кызыклы мәгълүматлар җиткерде. Балалар,кызыксынып,экспонатларны күзәтте,бик күп яңа мәгълүмат алды. Авыл йортлары күренеше аларга бигрәк тә якын  булды. Китапханәдә исә укучыларны китапханәче апалар ачык йөз белән каршы алды.  Абонементның,уку залының эшчәнлеге белән таныштырды. Заманча җиһазлар белән кызыклы уеннар да уйнады алар. Кыскасы,сәяхәт бик күңелле булды.  Аны оештырган мәктәп дирекциясенә, экскурсовод Мәгыйс абыйга, китапханәче апаларга зур рәхмәт!

Сегодня учащиеся 3 и 4 классов Новоалимовской ООШ с классным руководителем совершили экскурсию в Актанышский "Краеведческий музей" и в детскую библиотеку. В музее экскурсовод Магис Аглетдинович рассказал им много интересного. Дети с интересом наблюдали за экспонатами,узнавали много нового. Особенно близок им был вид сельских домов.  В библиотеке же читателей встретили с открытым сердцем  библиотекари. Ознакомили с деятельностью абонемента, читального зала. Дети играли в интересные игры на современном оборудовании. Путешествие было очень приятным. Большое спасибо дирекции школы, экскурсоводу Магису Аглетдиновичу, библиотекарям за столь интересную экскурсию!