«Сабантуй» журналы призына көрәш буенча Татарстан Республикасы беренчелеге / Первенство Республики Татарстан по борьбе на приз журнала "Сабантуй"

Опубликовано: 20.01.2024

18-20 нче январь көннәрендә Казан шәһәре “Тулпар” спортзалында  2010-2011 нче елгы яшүсмер егетләр арасында “Сабантуй” журналы призына көрәш буенча Татарстан беренчелеге узды. Ярышка Татарстан районнарыннан 34 команда килгән иде.  Бу ярышларда безнең Актаныш районыннан тренерлары Илфир Анваров җитәкчелегендә  җыелма команда катнашты. Богады мәктәбенең көрәшче егетләре Рүзәл Арсланов, Илназ Аюповлар әлеге  команда составында уңышлы чыгыш ясап кайттылар һәм акчалата премиягә лаек булдылар.

С 18 по 20 января в спортзале “Тулпар” г. Казани прошло первенство Татарстана по борьбе көрәш среди юношей 2010-2011 годов рождения на приз журнала” Сабантуй". На соревнования приехали 34 команды из районов Татарстана. В этих соревнованиях приняла участие сборная команда нашего Актанышского района под руководством тренера Ильфира Анварова. Ученики  нашей школы Рузаль Арсланов, Ильназ Аюпов успешно выступили в составе этой команды и были удостоены денежного приза.