Район мәдәният йортында Актаныш районы Башлыгы Чыршы бәйрәме узды/ В районном Доме культуры прошла елка Главы Актанышского района

Опубликовано: 24.12.2023

24 декабрь көнне, район мәдәният йортында Актаныш районы башлыгы чыршысы узды. Уку алдынгылары өчен оештырылган район чыршысында безнең мәктәпнең 2 укучысы катнашты. Алар 9 нчы сыйныф укучылары Нияз Сәлахов, Рузилә Исламова. "Бүген бу залда безнең иң яхшы укучыларыбыз, иҗади балаларыбыз, спортчылар җыелды". Мин барыгызны да якынлашып килүче Яңа ел белән котлыйм һәм киләсе ел да сезнең өчен иҗатта, спортта, укуда уңышлы булуын телим, - диде район башлыгы Ленар Зарипов. Ул балаларга яңа уңышлар, яңа җиңүләр, югары нәтиҗәләр теләде. Балалар  кызыклы яңа ел тамашасы карадылр. Шулай ук балаларга Яңа ел бүләкләре дә тапшырылды. Барлык укучылар өчен дә бәйрәм Яңа ел сюрпризы булды, һәм, әлбәттә, киләсе ел дәвамында яңа тәэсирләр, күтәренкелек, энергия алу өчен тагын бер мөмкинлек тә иде ул.

24 декабря в районном доме культуры прошла елка Главы Актанышского района. В районной елке, организованной для отличников учебы, приняли участие 2 ученика нашей школы. Это ученики 9 класса Нияз Салахов, Рузиля Исламова. «Сегодня в этом зале собрались наши лучшие ученики, творческие дети, спортсмены». Я поздравляю всех вас с наступающим Новым годом и желаю, чтобы следующий год был для вас наполнен успехами в творчестве, спорте, учебе - сказал глава района Ленар Зарипов. Он пожелал ребятам успехов, новых побед, высоких результатов. Для детей была подготовлена интересная новогодняя постановка. Также детям вручили новогодние подарки. Для всех ребят праздник стал новогодним сюрпризом и, конечно, еще одной возможностью получить новые впечатления, заряд бодрости и энергии на весь предстоящий год.