Директорларның укыту эшләре буенча урынбасарлары район семинары / Районный семинар заместителей директоров по учебной работе

Опубликовано: 26.12.2023

Бүген , 26 нчы декабрь көнне Әтәс мәктәбендә " Яңартылган ФГОСны гамәлгә ашыру шартларында педагогның һәм укучыларның иҗади сәләтләрен үстерү шарты һәм ресурсы буларак мәктәпнең белем бирү мохите " дигән темага укыту , методик эшләр буенча директор урынбасарларының семинары булып узды. Семинарны мәктәп директоры Салихова Илзидә Сәгыйдулла кызы башлап җибәрде. Ул авыл, мәктәп тарихы белән таныштырды. Катнашучылар төркемнәргә бүленеп, мастер -класс карадылар. Мастер -классларны татар теле укытучысы Галиева Л. И, математика укытучысы Гатина Р.Ф., рус теле укытучысы Мусаяпова С.Ф. үткәрде. Башлангыч сыйныф укучылары класс җитәкчеләре белән берлектә "Алтын алмалар " татар халык әкиятен сәхнәләштерде. Семинарда мәгариф өлкәсендә булган төрле темаларга багышланган чыгышлар да тыңланды. Мәгариф идәрәсе методисты Имамова Р.Ә. "Ел укытучысы" бәйгесенең йомгаклары белән таныштырды, мәгариф идәрәсенең укыту- методик эшләр буенча урынбасары Имамразыева Г.Д. "Дәүләт йомгаклау аттестациясенә әзерлек ,ВПР анализы" темасы буенча чыгыш ясады. Шулай ук 1нче санлы Актаныш мәктәбеннән Гимадиева М.И., мәгариф идәрәсе методистлары Галимова А.М., Маннапова Н.М., Әтәс мәктәбенең укыту эшләре буенча директор урынбасары Сәетгәрәева Ә.Ф. чыгышлары тыңланды.

Сегодня , 26 декабря в Атясевской школе прошел семинар на тему "Учебная среда школы как ресурс и условие для творческого потенциала педагога и ученика в условиях реализации обновленного ФГОС" заместителей директоров по учебно- методической работе. Семинар открыла директор Атясевской школы САлихова И.С., она познакомила с историей села Атясево, с историей школы. Участники семинара , разделились на группы и посмотрели мастер-классы учителей татарского языка и литературы Галиевой Л.И., математики - Гатиной Р.Ф., русского языка и литературы- Мусаяповой С.Ф. Ученики начальной школы и их классные руководители показали инсценировку татарской народной сказки " Золотые яблоки ". На семинаре были прослушаны доклады участников. Методист управления образования Имамова Р.А. познакомила с итогами конкурса " Учитель года", заместитель по учебно- методической деятельности управления образования Имамразыева Г.Д. выступила с темой " Подготовка к итоговой государственной аттестации , анализ ВПР ". Заместитель Актанышского СОШ №1 Гимадеева М. И., методисты управления образования Галимова А.М., Маннапова Н.М., заместитель директора Атясевской ООШ Саетгараева А.Ф. остановились на актуальных вопросах образования.