Күңелләргә җылы өләшик / Тепло души

Опубликовано: 18.12.2023

2023 ел  Рәсәй күләмендә укытучы һәм остаз елы дип игълан ителде. Бу уңайдан ел дәвамында Күҗәкә төп гомуми белем бирү мәктәбендә күп төрле чаралар үткәрелде. Ел башында Укытучы - остаз елын ачу тантанасын бик зурлап үткәргән идек. Вакыт сизелми дә узды да китте. 18 декабрь көнне лаеклы ялдагы укытучы - остазларыбызны җыеп әлеге елны йомгаклауга багышлап  бик матур бәйрәм кичәсе үткәрдек. Кичәбез матур җырлар, шигырьләр, дәртле биюләр белән үрелеп барды. Остазларыбызның  һәммәсенә сүз бирелде. Алар үзләре эшләгән чорлар  турында баларга сөйләделәр, төпле киңәшләрен бирделәр, изге теләкләрен, мәктәпкә карата рәхмәт хисләрен  җиткерделәр. Тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Лилия Хәниф кызы тарафыннан эшләнгән видеода мәктәпнең үткәне һәм хәзерге эшчәнлеге тирән эчтәлекле чагылыш тапкан. Ул һәркемнең күңеленә хуш килде.  Бәйрәм барышында балалар һәм өлкән буын остазларыбыз арасында  җылы  аралашу булды.
Мәктәп директоры Рания Сәгыйть кызы мондый чараларның дәвамлы булуын теләде. ”Остазларыбызга карата укытучы - остаз елында гына түгел, һәрдаим кайгыртучанлык һәм игътибар булсын иде” - диде үз чыгышында. Бәйрәм кичәсен укытучыларыбыз Әхмәдуллина Рәзинә Зиннур кызы, Мәгъдәнурова Гөлназ Фаиз кызы оештырды. Мәдәният хезмәткәре, тынгысыз җанлы Фәнәвис Ахунов кичәбезне гармун моңнарына күмде. Әлеге чара күңелләргә җылылык бүләк итте. Остазларыбызга бары тик исәнлек - саулык, җан тынычлыгы телибез. Күңелле чараларда күп тапкырлар очрашырга язсын иде әле.

2023 год объявлен в России Годом учителя и наставника. В связи с этим в течение года в Кузякинской ООШ проводились различные мероприятия. В начале года мы с большим размахом провели церемонию открытия Года учителя-наставника. Время прошло незаметно. 18 декабря мы собрали учителей - наставников, находящихся на заслуженном отдыхе, и провели замечательный праздничный вечер, посвященный подведению итогов этого года. Вечер сопровождался красивыми песнями, стихами, зажигательными танцами. Слово было дано всем нашим наставникам. Они рассказали ребятам о тех временах, в которых они работали, дали дельные советы, выразили добрые пожелания и признательность школе. Видео, подготовленное учителем истории и обществознания Лилией Ханифовной, содержательно отражает прошлое и настоящее деятельности школы. Он всем пришелся по душе. В ходе праздника состоялось теплое общение детей и наставников старшего поколения.
Директор школы Рания Сагитовна пожелала продолжения подобных мероприятий. ” Хотелось бы, чтобы к нашим наставникам проявлялась постоянная забота и внимание не только в год учителя - наставника", - сказала она в своем выступлении.
Праздничный вечер организовали наши учителя Ахмадуллина Разина Зиннуровна, Магданурова Гульназ Файзовна. Работник культуры Фанавис Ахунов наполнил наш вечер мелодиями гармони. Мероприятие подарило душевное тепло. Желаем нашим наставникам только крепкого здоровья, душевного спокойствия.