«Белем җәүһәрләре - 2023» XIV Бөтендөнья файдалы татар интернет- проектлар бәйгесе / XIV всемирный конкурс полезных татарских интернет - проектов «Белем җәүһәрләре - 2023»

Опубликовано: 18.12.2023

2023 нче елның 18 декабрь көнне Казан шәһәре IT-парк бинасының «Казан» залында «Белем җәүһәрләре - 2023» XIV Бөтендөнья файдалы татар интернет- проектлар бәйгесенең җиңүчеләрен хөрмәтләү тантанасы узды. Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбе сайты «Татарстан Республикасы электрон мәгарифе платформасында (edu.tatar.ru) иң яхшы белем бирү учреждениесе сайты» номинациясендә III урын алды. Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең математика - информатика укытучысы Шәвәлиев Дилүс Мирзасалих улы «Мәгариф, фән һәм милли тәрбия өлкәләрендә иң файдалы һәм популяр шәхси интернет-проект» номинациясендә III урын алды.   Дилүс Мирзасалих улы укучылары белән төзегән «Туган авылым минем – Аккүзем» сайты «Мәдәният, туризм, милләт һәм милләтләр дуслыгы өлкәләрендә иң файдалы һәм популяр интернет-проект» номинациясендә II урын алды.  Аккүз мәктәбе директоры Җәмилов Ринат Флүн улы,  математика - информатика укытучысы Шәвәлиев Дилүс Мирзасалих улы җиңүче дипломнары һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнделәр.

18 декабря 2023 года в зале «Казань» здания казанского IT-парка прошла церемония чествования победителей XIV Всемирного конкурса полезных татарских интернет - проектов «Белем җәүһәрләре - 2023». Сайт МБОУ «Аккузовская ООШ» на платформе электронного образования Республики Татарстан» (edu.tatar.ru) занял III место в номинации «Лучший сайт образовательного учреждения». Учитель математики и информатики МБОУ «Аккузовская ООШ» Шавалиев Дилус Мирзасалихович занял III место в номинации «Самый полезный и популярный персональный интернет - проект в сфере образования, науки и национального воспитания». Сайт «Родное село мое - Аккуз», созданный Дилюсом Мирзасалиховичем с учениками, занял II место в номинации «Самый полезный и популярный интернет-проект в сфере культуры, туризма, дружбы народов». Директор МБОУ «Аккузовская ООШ» Зямилов Ринат Флунович, учитель математики и информатики Шавалиев Дилус Мирзасалихович награждены дипломами победителя и ценными подарками.