Опубликовано: 09.12.2023

Актаныш районы Алдынгылар хәрәкәтенең яшь активистлары 7-9 декабрь көннәрендә Мәскәү шәһәрендә «Россия»Халыкара күргәзмә-форумында булдылар. Безнең мәктәптән бу экскурсиядә уку алдынгысы  Алинә Мөхәмәтдинова катнашты һәм үз тәэсирләре белән уртаклашты. “Әйе, бу искиткеч күргәзмә, миңа бик ошады. Бездә шулкадәр күп ачышлар, инновацияләр бар дип уйламаган идем. Әлеге күргәзмәгә бару мөмкинлеге биргән өчен район администрациясенә, мәктәбебез директоры Васил  Максут улына, укытучыларыма  рәхмәт әйтәсем килә”, - диде ул..

Юные активисты  Движения Первых Актанышского района 7-9 декабря побывали на Международной выставке-форуме «Россия» в городе Москве. От нашей школы в этой экскурсии приняла участие отличница учебы Алина Мухаматдинова. Она поделилась своими впечатлениями. “Да, это потрясающая выставка, мне очень понравилось. Я даже предположить не могла, что у нас столько открытий, инноваций. Хотелось бы  поблагодарить администрацию района, директора школы Васила Максутовича, учителей за возможность посетить эту выставку”, - сказал она.