Юл хәрәкәте имимнлеге буенча төбәкара семинар/Межрегиональный семинар по безопасности дорожного движения

Опубликовано: 28.11.2023

“Умырзая” балалар бакчасында "Мәктәпкәчә яшьтәге балаларны һәм укучыларны юл хәрәкәте иминлегенә өйрәтүдә традицияләр һәм инновацияләр" темасы астында төбәкара семинар-киңәшмә узды. Тукай, Минзәлә, Түбән Кама, Әгерҗе, Алабуга, шәһәрләренән ЮХИДИның пропаганда бүлеге мөдирләре һәм балалар бакчасы тәрбиячеләренә юл йөрү кагыйдәләрен өйрәтү тәҗрибәсе тәкъдим ителде. Кунаклар юл хәрәкәте иминлеге буенча ата-аналар һәм педагоглар ясаган кул эшләнмәләре күргәзмәсе белән таныштылар. Чарада балалар катнашында рус һәм инглиз телендә әзерләнгән театраль эшчәнлекләр, спорт ярышы тәкъдим ителде. Семинарның пленар өлешендә Минзәлә, Тукай, Түбән Камадан килгән кунаклар чыгыш ясадылар. Балалар бакчасында балаларның юл хәрәкәте иминлегегенә өйрәтү буенча тәҗрибә уртаклаштылар.  Юл хәрәкәте иминлеге дәүләт бюджет учрежденисенең Чаллы шәһәрендәге территориаль идарәсе җитәкчесе Резеда Гыйльметдинова балалар бакчасы эшчәнлегенә югары бәя бирде.

В детском саду “Умырзая" прошел межрегиональный семинар-совещание по теме “Традиции и инновации в обучении дошкольников и школьников безопасности дорожного движения". Опыт обучения правилам дорожного движения был предложен заведующим отделами пропаганды ГИБДД и воспитателям детских садов городов Тукай, Мензелинск, Нижнекамск, Агрыз, Елабуга. Гости ознакомились с выставкой поделок родителей и педагогов по безопасности дорожного движения. На мероприятии были представлены театральные постановки на русском и английском языках с участием детей и спортивный досуг. На пленарной части семинара выступили гости из Мензелинска, Тукая, Нижнекамска. В детском саду состоялся обмен опытом по обучению детей безопасности дорожного движения.  Руководитель территориального управления государственного бюджетного учреждения безопасности дорожного движения в г. Набережные Челны Резеда Гильмутдинова дала высокую оценку деятельности детского сада.