Әниләр көненә багышланган бәйрәм / Праздник, посвящённый Дню Матери

Опубликовано: 25.11.2023

25 ноябрь көнне Әниләр көне уңаеннан, Татар Суыксу авыл  мәдәният йортында бәйрәм чарасы узды безнең укучыларыбыз да катнашып, үзләренең җыр, моңнарын, шигырьләрен, биюләрен бүләк итеп, әниләребезне якынлашып килүче бәйрәм белән котладылар. Әниләр көнендә генә түгел, һәр көнне якыннарының, балаларының һәм оныкларының җылысын тоеп яшәргә язсын иде әнкәйләргә. Тормышыбызга ямь бирүче иң шәфкатьле, иң мәрхәмәтле газиз кешеләребез – әниләр. Тормышларыгыз матур, йөзләрегез көләч булсын, сәламәтлек һәрдаим юлдашыгыз булсын. Кадерле әниләр! Сезне бәйрәмегез белән тәбрик итәбез.

25 ноября в честь Дня матери в Татарско-Суксинском сельском Доме культуры прошло праздничное мероприятие, в котором приняли участие и наши ученики, подарив им свои песни, мелодии, стихи, танцы и поздравив их с наступающим праздником. Желаю мамам не только в День матери, но и каждый день чувствовать тепло близких, детей и внуков. Самые милосердные, самые милосердные люди нашей жизни – мамы. Пусть ваша жизнь будет красивой, улыбчивыми лицами, здоровье всегда будет вашим спутником. Дорогие мамы! Поздравляем вас с праздником.