«Әтәс мәктәбендә узган Әниләр көне» / «Мамин день в Атясевской школе

Опубликовано: 25.11.2023

В конце ноября по всей стране отмечается Мамин день.В Атясевской школе сегодня отметили это праздник в размахом. Ученики школы подготовили для матерей прекрасный концерт. В начале праздника мам ожидал сюрприз с танцем от учеников средних и старших классов: они исполнили танец "Движения первых". Дети начальной школы подготовили национальный татарский танец, а трио Тамчыгуль - Алина - Камила исполнили песню "Мама" , ученики 8 класса исполнили песню "Эти- эни". Думаете, мамы сидели и смотрели концерт ? Не тут то было! Они разделились на две команды " Зернышки " и " Солнышко " и между собой соревновались : угадывали , щупая пальцами , что находится в посуде, показывали пантомима , исполняли "Колыбельную", показывали скетч, соревновались подметая пол. И не просто подметали, а с книгой на голове ! Концерт продолжили с песней в исполнении Гараева Мусы, Гиздатуллиной Алины, стихом Исламова Айнура, скетчами учеников 7 класса. Самым ожидаемым номером был "Ансамбль ложкарей". Ученики 1-4 класса исполнили песню на ложках, а в это время мамы думами над рекламой , которым должны были привлечь клиентов.
После их рекламы, наверно, каждый зритель захотел купить рекламируемый товар! Так же и родительницам, и детям очень понравилась игра "Узнай сына / дочь". И как полагается каждой маме, они сразу узнали своих детишек, даже их не видя. Подводя итоги праздника, ученики исполнили песню "Утыр эле эни яннарыма", а мамы с нетерпением ждали итогов жюри. С разницей в один балл, команда "Зернышки" завоевала победу.

Әтәс мәктәбендә бүген, 25 нче ноябрь көнне Әниләр бәйрәме узды. Укучылар әниләре хөрмәтенә бик матур чара оештырдылар. Әниләрне бәйрәм башында "Движение первых" биюе белән уртанчы һәм югары сыйныф укучылары шатландырдылар. Башлангыч сыйныфлар татар милли биюе биесә, Тамчыгөл- Алинә- Камилә "Әнием" җырын , 8 нче сыйныф укучылары "Әни- эти" җырын башкардылар.Әниләр тик кенә утырган дип уйлыйсызмы ? Юк шул, алар "Бөртекләр" һәм "Кояшкай" комнадасына бүленеп, ярыштылар : бармак белән генә савытта булган ярманы белергә тиеш булдылар, пантомима күрсәттеләр, "Бишек җырын" җырладылар, баш өстенә китап куеп, идән себерделәр. Чараны Гәрәев Муса, Гиздәтуллина Алинә җырлары , Исламов Айнур шигыре , 7 нче сыйныф укучылары скетчы белән дәвам иттеләр. Иң көтелгән бүләк булып «Кашыкчылар ансамбле» торды. Чөнки ул еш очрамый, ә безнең мәктәп укучылары бик күптәннән әлеге традицияне эшләп килә, 1-4 нче сыйныф укучылары үзләре дә бик теләп , әлеге номерны башкардылар. Шул арада әниләр реклама белән үзләренә клиентлар табу турында уйладылар. Аларның рекламасыннан соң, мөгаен, һәрбер тамашачы да әлеге товарны сатып алырга теләгәндер! Шулай ук, әниләргә дә , балаларга да "Балаңны таны" дигән уен бик ошады. Әниләр, һәрберсендә дә хас булганча, үзләренең балаларын бик тиз танып, кочаклап алдылар.Бәйрәмнең ахырында укучылар "Утыр әле әни яннарыма" җырын башкардылар, әниләр жюриның нәтиҗәсен түземсезлек белән көттеләр. Бер балл аермасы белән "Бөртекләр" командасы җиңеп чыкты.