Семинар-практикум

Опубликовано: 22.11.2023

Минзәлә шәһәренең 10 нчы "Чишмә" бакчасында "Балалар бакчасында федераль белем бирү программасын тормышка ашыру шартларында уен эшчәнлегенең заманча ысуллары, алымнары һәм технологияләре" темасы астында семинар-практикум булып үтте. Анда Актаныш районыннан, шулай ук Тукай һәм Минзәлә районнарыннан педагоглар катнашты. 10 нчы "Чишмә" МБДОУ педагоглары балалар белән эшләүдә заманча технологияләр күрсәттеләр. Якты ком өстәле белән эш, робототехника, Фребель бүләкләре, интерактив уен өстәле, экология дәресенең фрагментын күрсәттеләр һәм Эбру техникасында рәсем ясау буенча мастер-класс үткәрделәр. Кунакларга балалар татар телендә "Шалкан" әкиятен һәм инглиз телендә сөйләшә белүләрен күрсәттеләр.

На базе МБДОУ №10 "Чишма" прошел семинар-практикум на тему "Современные методы, подходы и технологии игровой деятельности с дошкольниками в условиях реализации ФОП ДО". В нем приняли участие наши педагоги из Актанышского района, а также педагоги из Тукаевского, и Мензелинского районов. Педагоги МБДОУ № 10 "Чишма" продемонстрировали современные технологии в работе с детьми. Были представлены: работа со световым песочным столом, робототехника, дары Фрёбеля, интерактивный игровой стол, показали фрагмент занятия по экологии и провели мастер класс по рисованию в технике Эбру. Гостям дети показали сказку "Репка" на татарском языке, и продемонстрировали умение говорить на английском.