Китап һәм яшьләр / Книга и молодежь

Опубликовано: 22.11.2023

Республика яшүсмерләр китапханәсе тарафыннан оештырылган, «Китап һәм яшьләр» дип исемләнгән иҗат эшләренең республика  бәйгесенә йомгак ясалды. Конкурс укучыларның кызыксынуларын үстерү һәм яшьләр арасында уку культурасын тәрбияләү максатыннан оештырыла. Конкурста катнашучылар яраткан китаплары турында иҗади проектны теләсә нинди форматта: сочинение, иллюстрация, видеоролик, җыр, уен, викторина һәм иҗатның башка продуктлары рәвешендә тәкъдим итәргә тиешләр иде. Конкурска Татарстан Республикасының 21 муниципаль районыннан 126 катнашучыдан барлыгы 127 эш килгән. «Сочинение» номинациясендә 14-25  яшьлеклекләр арасында безнең мәктәпнең 9 сыйныф укучысы Алина Мөхәммәтдинова республикада җиңү яулады. Котлыйбыз!

Были подведены итоги республиканского молодежного конкурса творческих работ «Книга и молодежь», организованного ГБУК РТ «Республиканская юношеская библиотека». Конкурс был организован с целью развития читательских интересов и воспитание культуры чтения в молодежной среде. Участники конкурса должны были представить творческий проект о понравившейся книге в любом формате : в виде сочинения, иллюстрации, видеоролика, песни, игры, викторины и других продуктов своего творчества, которые раскрывают глубину читательских размышлений над прочитанной  книгой. Всего на конкурс поступило 127 работ от 126 участников из 21 муниципального района Республики Татарстан. В номинации «Сочинение» в возрастной группе от 14-25 лет победу одержала ученица 9 класса нашей школы Алина Мухаматдинова. Поздравляем!