«Умырзая» балалар бакчасында Шаян ТВ каналының яшь алып баручылары кунакта / Встреча с юными ведущими телеканала Шаян ТВ в детском саду “Умырзая”

Опубликовано: 20.11.2023

Бүген «Умырзая» балалар бакчасына Шаян ТВ каналының яшь алып баручылары Әнвәр, Азамат һәм Алия очрашуга килделәр. Алар очрашу вакытында үзләренең кызыклы тапшыруларыннан өзекләр белән уртаклаштылар. Әнвәр балаларга күренекле кешеләр белән уздырган очрашулары турында сөйләп үтте. Аеруча Татарстан Республикасы Рәисе белән узган әңгәмәдән алган хис-кичерешләре белән уртаклашты. Азамат исә бакчабызның балалары белән викторина оештырды. Иң тапкыр җавап бирүчеләргә Шаян ТВ значокларын тапшырды. Балалар яшь журналистларның һәр сүзен игътибар белән тыңладылар һәм үзләрен кызыксындырган сорауларны да бирделәр. Казан кунаклары буш кул килмәгәннәр, Шаян ТВның эмблемасы сурәтләнгән сәгатьне бакчабызга истәлеккә бүләк иттеләр. Афәрин, уңашлар сезгә, балалар!

Сегодня в детском саду “Умырзая” прошла встреча с юными ведущими телеканала Шаян ТВ Анваром, Азаматом и Алией. Во время встречи они поделились видеороликами из своих интересных передач. Анвар рассказал ребятам о своих встречах с известными людьми. Он поделился впечатлениями от прошедшей беседы с председателем Республики Татарстан. А Азамат провел викторину с детьми нашего сада и подарил значки Шаян ТВ. Ребята внимательно слушали каждое слово юных журналистов и задавали интересующие их вопросы. Гости подарили на память нашему детскому саду часы с эмблемой Шаян ТВ. Молодцы, удачи вам, ребята!