Т. Ялчыгол исемендәге конференциядә җиңүче -  Әтәс мәктәбе укучысы   Тамчыгөл Муллаянова / Победитель в конференции имени Т. Ялчыгола -ученица Атясевской школы Тамчыгуль Муллаянова

Опубликовано: 16.11.2023

16 ноябрь көнне Зәй шәһәренең 7нче мәктәбендә Таҗетдин Ялчыгол исемендәге республикакүләм фәнни-гамәли конференциясе үткәрелде.Конференция онлайн форматта 4 темага бүленеп алып барылды. Жюри рәисе педагогия фәннәре кандидаты, В. Г. Тимирясов исемендәге Казан инновацион институтының Чаллы филиалы доценты Алсу Мәснәвиева һәр эшнең югары дәрәҗәдә башкарылуын билгеләп, укучыларның да, укытучыларның да эзлекле эшләвен билгеләде. «Халкымның күңел бизәкләре» бүлегендә беренче урынга Актаныш районы Әтәс мәктәбе укучысы Тамчыгөл Муллаянова лаек дип табылды. Фәнни җитәкчесе: тарих укытучысы Хәбибуллина Сөмбел. Котлыйбыз !

16 ноября в 7 -ой школе города Заинск прошла республиканская научно-практическая конференция имени Таджетдина Ялчыгола. Конференция проводилась в онлайн- формате по      4-ем темам. Председатель жюри Алсу Маснавиева -кандидат педагогических наук , доцент Набережночелнинского филиала Казанского инновационного института имени В.Г.Тимирясова ; отметила высококачественную работу каждого учителя и научного руководителя. Первое место в секции "Халкымнын кунел бизэклэре " удостоилась ученица Атясевской школы Актанышского района Муллаянова Тамчыгуль. Научный руководитель : учитель истории Хабибуллина Сюмбель . Поздравляем!