Хәйрия ярминкәсе / Благотворительная ярмарка

Опубликовано: 15.11.2023

15 ноябрь көнне Иске Кормаш мәктәбендә Хәйрия ярминкәсе узды. Ата-аналар белән берлектә һәр сыйныф үзләренең сату өстәлен әзерләп, алып килгән прдукциясен тәкъдим итте. Ассортимент төрле иде. Әниләр белән бергә пешергән тәм - томнар, җәй буе җыеп әзерләгән чәйләр, кайнатмалар. Хуҗалык продукцияләреннән каймак, эремчек, сөт алып килүчеләр дә булды. Әбиләрдән өйрәнеп бәйләгән оек - башмаклар һәм бик күп башка әйберләр. Бу безнең инде күп еллар дәвамында килүче традиция. Алдагы елларда, ярминкәдән кергән акчага җирлектәге мөмкинлекләре чикләнгән балаларга Кыш бабай бүләкләре алып куандыра идек. Бу юлы укучылар белән бердәм фикергә килеп, махсус хәрби хәрәкәттә катнашкан абыйларыбызга дарулар алуга тотарга булдык.
Ярминкә гөрләп узды. Бу чарага өлеше кергән һәркемгә: ата-аналарга, әби -бабайларга, укучыларыбызга, аларны әзерләп, оештырып, чараны нәтиҗәле итеп үткәрүче укытучыларга бик зур рәхмәт. Илләребез имин булсын.

15 ноября в Старокурмашевской школе прошла благотворительная ярмарка. Совместно с родителями каждый класс подготовил свой стол и представил  продукцию. Ассортимент был разнообразен: сладости, приготовленные вместе с мамами, варенья,  чаи заготовленные летом. Из хозяйственной продукции были сметана, творог, молоко, так же для продажи были представлены чулочно-носочные изделия, мочалки и многое другое. Это наша традиция, которая существует уже много лет. В прошлые годы на вырученные от ярмарки деньги мы радовали детей с ограниченными возможностями нашего села подарками от Деда Мороза. На этот раз мы с учениками пришли к единому мнению и решили потратить деньги на приобретение лекарств для наших соотечественников, участвующих в СВО. Ярмарка прошла успешно. Огромное спасибо всем, кто внес свой вклад в это мероприятие: родителям, бабушкам и дедушкам, нашим ученикам, учителям, которые подготовили, организовали и провели мероприятие эффективно. Пусть будет мир во всей стране.