«Россия бөркетләре»н  сафка алу / Вступление в строй "Орлов России"

Опубликовано: 10.11.2023

10 нчы ноябрь көнне Уразаи мәктәбендә башлангыч сыйныф укучыларын “Россия бөркетләре” сафына кабул итү тантанасы узды. Тантана Россия Федерациясе һәи Татарстан Республикасы дәүләт гимннарын башкару, дәүләт флагларын кертү белән башланып китте. Булачак бөркетләр батырлык, туган илне ярату турында шигырь һәм җыр башкарганнан соң, бөркетләрнең кануннары белән таныштылар. Үз Ватаныңны яратырга, тырышып укырга, өлкәннәргә игелекле булырга, кайгыртучанлык күрсәтергә, үз сүзеңдә торырга тантаналы вәгъдә бирделәр. Мәктәбебезнең яшь “Росситя бөркетләре”н мәктәп директоры Валиева Гөлназ Сагитзяновна , педагог-оештыручы Саетова Алина Хабибяновна,класс җитәкчеләре Муллахметова Альфира Флюровна тәбрикләделәр.

В МБОУ “Уразаевская ООШ” прошла торжественная церемония приема учащихся начальных классов в ряды "Орлов России". Церемония началась с исполнения государственных гимнов Российской Федерации и Республики Татарстан, введения государственных флагов.Будущие орлы познакомились с законами Орлов после исполнения стихов и песен о героизме, любви к Родине.Торжественно обещали любить свою Родину, старательно учиться, быть добрыми к старшим, проявлять заботу, сдерживать свое слово.Юных”Орлов России " поздравили директор школы Валиева Гульназ Сагитзяновна , педагог-организатор Саетова Алина Хабибяновна, классная руководительница Муллахметова Альфира Флюровна.