Күңел ачу кичәсе / Развлекательный вечер

Опубликовано: 03.11.2023

Бүген Әҗәкүл балалар бакчасында "Кошлар - безнең дуслар" исеме астында күңел ачу кичәсе үткәрелде. Балалар кышлаучы һәм күчмә кошлар турында белемнәрен ныгыттылар. Кошлар турында шигырьләр һәм җырлар белән беррәттән уеннар да оештырылды. Әлеге чарага әти әниләр кош маскалары ясап алып килде. Гаилә белән бергәләп эшләп алып килгән маскаларны киеп чыгыш ясау балаларның кәефләрен тагын да күтәрде, тагын да сәнгатьле итеп рольләрен башкарырга куәт өстәп торды.

Сегодня в Азякульском детском саду был проведен развлекательный вечер под названием "Птицы - наши друзья". Дети закрепили знания о зимующих и перелетных птицах. Наряду со стихами и песнями о птицах устраивались игры. На мероприятие родители принесли с собой  птичьи маски. Выступление в масках, сделанных вместе с семьей, еще больше подняло настроение ребятам, придало им силы исполнять роли более артистично.