«Хөрмәт белән сезгә, ветеран укытучылар» лаеклы ялда булган укытучылар белән очрашу / Встреча с учителями, находящимися на заслуженном отдыхе «С уважением к вам, учителя-ветераны»

Опубликовано: 26.10.2023

2023 нче елның 26 октябрь көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә «Укытучы һәм остаз елы» уңаеннан  «Хөрмәт белән сезгә, ветеран укытучылар» дип аталган лаеклы ялда булган укытучылар белән очрашу кичәсе булды. Укучылар Аккүз мәктәбендә бик күп еллар буе балаларга белем һәм тәрбия биргән зур хөрмәткә лаек ветеран укытучыларга хөрмәт хисе белән җыр - шигырьләрен бүләк иттеләр, «Мәктәп тарихы» дип аталган эзләнү эшен сөйләделәр. Укытучылар яшьлек елларын искә төшереп укучылар белән җылы әңгәмә кордылар, ә соңыннан мәктәпнең «Туган як музее»на экскурсиягә керделәр. Әлеге очрашу чәй табыны артында дәвам итте. Шушылай итеп ветеран укытучылар белән мәктәбебездә тагын бик күп тапкырлар очрашырга, күрешергә язсын.

26 октября 2023 года в МБОУ «Аккузовская ООШ» в честь «Года учителя и наставника» состоялся вечер встречи с учителями, находящимися на заслуженном отдыхе, под названием «С уважением к вам, учителя-ветераны». В Аккузовской школе ученики с уважением отнеслись к учителям - ветеранам, которые много лет отдавали детям образование и воспитание, подарили им свои песни и стихи, рассказали о своей исследовательской работе под названием «История школы». Учителя, вспоминая юные годы, провели с учениками теплую беседу, а затем отправились на экскурсию в школьный «Краеведческий музей». Эта встреча продолжилась за чаепитием. Пусть встречи ветеранами учителями будет еще много раз.