Экскурсия / Экскурсия

Опубликовано: 23.10.2023

«Алтынчәч” балалар бакчасының мәктәпкә әзерлек төркеме балалары тәрбиячеләре Рима Николай кызы һәм Нурия Муллаян кызы белән “Актаныш мәтбугат үзәгендә” булып, район халкының яратып укый торган “Актаныш таңнары” газетасын бастыруда нинди һөнәр ияләре катнашуын белеп кайттылар. Хат ташучылар калдырып киткән газетаның күпме көч, белем, үҗәтлек, игътибарлык таләп итеп барлыкка килүе балалар өчен зур яңалык булды. Балаларның яңа һөнәр ияләре турындагы белемнәре бакчада уйнаган рольле-сюжетлы уеннарда да чагылмый калмас. Балаларны кызыклы әңгәмә белән җәлеп иткән “ТАТМЕДИА” АҖ филиалы җитәкчесе - баш мөхәррир Гыймадиев Айнур Рәсим улына һәм аның кул астында эшләүче журналист, корректор, вёрсткалаучы хезмәтен башкаручы апа-абыйларга чиксез рәхмәтебезне җиткерәбез.

Продолжая задачу ознакомления детей с профессиями родного села воспитатели  подготовительной к школе группы МБДОУ №7  Рима Николаевна и Нурия Муллаяновна  с воспитанниками  посетили пресс-центр районной газеты “Актаныш таңнары”. В ходе увлекательной экскурсии, которую провел для детей руководитель  филилала АО “Татмедиа” Айнур Расимович, дети познакомились с такими профессиями как редактор, версталъщик, корректор, журналист, уяснили сколько сил, знаний, времени затрачивается на издание любимой жителями района газеты.  Знания детей о новых профессиях пополнят багаж знаний детей и окажут им неоценимую помощь  в дальнейшей жизни в вопросах выбора будущей профессии. Коллектив детского сада выражает огромную благодарность главному редактору, руководителю филиала АО "Татмедиа" - Гимадиеву Айнуру Расимовичу и его коллективу.