Очрашу / Встреча

Опубликовано: 14.10.2023

13 октябрь көнне махсус хәрби операциядән ялга кайткан якташыбыз, 1 нче мәктәпнең укучыларының әтисе Рөстәм Вәлиев белән очрашу үтте. 14 октябрь көнне Әҗәкүл авылында гомер итүче, хәзерге вакытта шулай ук  махсус хәрби операциядән ялга кайткан Яппаров Данис белән очрашу үтте. Укучылар матур теләкләр язылган рәсемнәрен, концерт номерларын бүләк иттеләр. Үзләрен кызыксындырган сорауларын бирделәр, фотосурәткә төштеләр. Һәм ана ата- аналар һәм Әҗәкүл мәктәбе коллективы тарафыннан җыелган күчтәнәчләрне тапшырдылар.   Дөньялар тынычланып мәктәбебез этиләрнең барлык солдатларнын да исән-имин туган җирләренә кайтуларын телибез.

13 октября состоялась встреча с нашим земляком, вернувшимся со спецоперации, отцом учащихся АСОШ №1 Рустамом Валеевым. 14 октября состоялась встреча с  Япаровым Данисом, который проживает в селе Аякуль, также вернувшимся со спецоперации в отпуск. Учащиеся подарили картинки с красивыми пожеланиями и показали концертные номера. Они задали свои вопросы и сфотографировались. А также передали гостинцы, которые собрали родители и коллектив школы Азякуль. Мы желаем мира во всем мире и благополучного возвращения наших отцов и всех солдат на родину.