"Уңыш бәйрәме" / "Праздник урожая"

Опубликовано: 16.10.2023

Ни арада җәй үткән
Алтын көз килеп җиткән,
Җимешләр өлгергәч бакча
Бигрәк тә матур икән!
Әйе,чыннан да көзнең матурлыгы үз кулларың белән бакчада өлгергән уңышны җыйнап алган да күренә.Уңыш мул булганда гына табыннар түгәрәк,бәйрәмнәр ямьлерәк була шул.Такталачык мәктәп-интернатында ел саен матур бер бәйрәм була.Ул - "Уңыш бәйрәме".Бүген менә шушы бәйрәмне укучы балалар гына түгел,мәктәптә эшләүче барлык абый- апалар да көтеп ала.Чөнки,җир куенына салган кечкенә генә орлыклардан зур-зур яшелчәләр, тәмле - татлы җиләк- җимешләрне җыйнап алганчы бакчада хезмәт куйган һәркемнең никадәр  көче куела бит.Бәйрәмне  бакча мөдире Гөлчәчәк Флүс кызы Шәйхенурова бакча эшчәнлеге белән таныштырудан башлады. Бәйрәм күңелле мизгелләрга бай булды.Укучыларыбыз берсеннән - берсе уздырып бик тә үзенчәлекле,зәвыклы итеп көзге модалар күрсәттеләр.Ә инде иҗади чыгышлар  бәйрәмгә  тагын да ямь өстәде. Бәйрәмнең тагын да күңеллерәк өлеше ахырда булган икән.Мәктәбебез директоры Наилә Хаҗимәрдан кызы  Хаҗиева алдынгы укучыларны матур - матур бүләкләр белән бүләкләде.Укучы балаларның һәрберсе дә мулдан тутырылган күчтәнәч капларын алганда шатлыкларының иге- чиге  булмады! Бу тәмле бүлакләр өчен мәктәбебезнең даими иганәчеләре булган Бакоян Армен һәм Жанна гаиләсенә рәхмәтларебез чиксез.Аларга сәламәтлек,гаилә иминлеге, киләчәктә уңышлар телибез!

В Такталачукской школе-интернате каждый год проходит замечательный праздник.Это "Праздник урожая". Сегодня этот праздник ждут не только школьники,но и все  работники  школы.Ведь сколько усилий прилагает каждый, кто трудится на огороде до того, как из мелких семян, положенных в землю, можно будет собрать крупные овощи, сладкие фрукты.Праздник начала заведующая  садом Гульчачак Флусовна  с ознакомления  деятельностью  сада. Праздник был насыщен приятными моментами.Наши ученики очень оригинально,со вкусом демонстрировали осеннюю моду.А творческие выступления добавили празднику еще больше уюта. Как оказалось, более веселая часть праздника была в конце.Директор школы Наиля Хазимардановна Хазиева наградила отличившихся учеников красивыми подарками.У школьников не было предела радости, когда каждый из них получал  пакеты с угощениями! За эти вкусные подарки мы благодарны семье Бакоян Армен и Жанне, которые являются постоянными спонсорами нашей школы.Желаем им здоровья, семейного благополучия, дальнейших успехов!