Өлкәннәр көне һәм Укытучылар көне / День пожилых и День Учителя

Опубликовано: 09.10.2023

Октябрь ае күп истәлекле һәм мөһим даталарга бай. Айнын беренче атнасында ук Өлкәннәр көне һәм Укытучылар көне билгеләп үтелә. Безнең мәктәптә дә әлеге вакыйгаларга битараф калучы булмады. 9 октябрь көнне хөрмәткә һәм ихтирамга лаек булган өлкән яшьтәге укытучылар һәм балалар бакчасында эшләгән апа-абыйлар, хезмәткәрләрне мәктәбебезгә кунакка чакырдык. Мәктәптә кунакларны укучылар ишек төбеннән үк каршы алдылар . Кунаклар өчен дип бик күңелле концерт номерлары әзерләнгән иде. Укучылар шигырь сөйләп бәйрәмне башлап җибәрделәр. Дәвам итеп, мәктәпнең директоры Газизов Ф.Ф. кунакларга изге теләкләрен җиткерде . Укучыларыбызның җыр-шигырьләре бигрәк тә истә калырлык булды. Өлкән яшьтәге апа-абыйлар да карап кына утырып калмыйча, үзләренең мәктәпкә килгән, эшләгән вакытлары белән таныштырып үттеләр. Укучылар өчен бу мизгелләр бигрәк тә күңелле булды, чөнки аларның әти-әниләре, әби-бабайларын укыткан кешеләр чыгыш ясый бит! Бәйрәм мәктәп ашханәсендә дәвам итте. Кунаклар өчен мул итеп өстәл табыны әзерләнгән иде. Алар рәхәтләнеп гәпләшеп утырдылар, үзләренең бергә эшләгән вакытларын, күңелле мизгелләрне искә төшерделәр .

Октябрь очень богат на памятные и важные даты. В первой неделе месяца отмечается День пожилых людей и День учителя. В нашей школе тоже не забыли про эти праздники. 9 октября мы в школу пригласили пожилых учителей, работников детского сада и работников данных сфер на праздничное мероприятие. Уважаемых гостей ученики встретили уже с порога школы. Для гостей был организован праздничный концерт учениками. Ученики прекрасными стихами начали мероприятие. В продолжении, директор школы Газизов Ф.Ф. поздравив с этими памятными датами, пожелала свои искренние поздравления. Песни и стихи детишек особенно впечатлили гостей. Гости тоже рассказали про свои молодые годы, когда только пришли на работу. Ученикам эти рассказы особенно понравились, ведь эти учителя обучали их дедушек, бабушек и мам, пап. Праздник продолжился в школьной столовой. Для пришедших гостей был организован богатый стол, за которым они сидели и вспоминали своих коллег, учеников, прекрасно провели время.