Бер күрешү – үзе бер гомер / Одна встреча – целая жизнь

Опубликовано: 10.10.2023

Өлкәннәр ункөнлеге кысаларында “Каенкай” балалар бакчасында озак еллар хезмәт иткән, хәзерге вакытта лаеклы ялда булган ветеран тәрбиячеләр, хезмәткәрләр кунакка килде. Өлкәннәрне бакча мөдире Нургалиева Йолдыз Сөет кызы бәйрәм белән котлады. Зурлар, мәктәпкә әзерлек төркемнәре нәниләре көче белән әзерләнгән концерт программасы тәкъдим ителде. Җыр – биюле, матур шигырьле әлеге тамаша өлкәннәр күңеленә хуш килде. Кичәнең икенче өлеше чөй табыны артында дәвам итте. Бер күрешү – үзе бер гомер бит. Өлкәннәр чәй табыны артында бер-берсенең хәлләрен белеп, эшләгән дәвердәге хатирәләре, истәлекләре белән уртаклаштылар.
Сезнең тормыш юлы матур тарих,
Күпләр өчен үрнәк булырлык.
Рәхмәт, дибез, сезгә чын йөрәктән,
Сезнең гомер — безнең горурлык!

В рамках Декады пожилых людей в МБДОУ “Детский сад №6 комбинированного вида” пришли ветераны-воспитатели, сотрудники, которые долгие годы проработали в в детском саду, и в настоящее время находящиеся на заслуженном отдыхе. С праздником ветеранов поздравила заведующая детским садом Нургалиева Юлдуз Саетовна. Была представлена концертная программа, подготовленная силами воспитанников старших и подготовительных к школе групп. Это мероприятие с песнями, танцами и красивыми стихами понравилось ветеранам. Вторая часть мероприятия продолжилась за обеденным столом. За чаепитием ветераны делились своими воспоминаниями о работе.
Ваш жизненный путь – прекрасная история,
Ваша жизнь – пример для подражания
Спасибо, мы говорим Вам от всего сердца,
Ваша жизнь – это наша гордость!