Хезмәт белән үткән тормыш.../Жизнь прошедший  в труде...

Опубликовано: 06.10.2023

Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучылары мәктәбебез директоры Җәмилов Ринат Флүн улы белән 2023 нче елның 6 октябренда Михайловка авылында яшәүче өлкән яшьтәге Пугачева Антонида Ефимовна белән очрашуга бардык. Аны “Өлкәннәр көне” уңаеннан котлап, үзебезнең буләкләрне бирдек. Антонида апа безгә үзенен уткән тормыш юлын сөйләде. 1958 елда терлекчелектә эшли башлый. B. И. Ленинның 100 еллыгы уңаеннан тапшырылган Юбилей һәм Бөтенсоюз Халык хуҗалыгы казанышлары күргәзмәсе алтын медальләре янына II, III дәрәҗә Дан орденнары да өстәлгәч, алдынгы дуңгыз караучы үзендә җаваплылык хисләрен тагын да ныграк тоя. Күп тапкырлар район чемпионы була. Лаеклы ялга чыккач та, яраткан эшен дәвам итә, ферма мөдире вазифасын башкара. Ире Александр белән 4 бала үстерәләр. Бугенгесе көндә Антонида апа лаеклы ялда. Аңа киләчәктә озын гомер, сәламәтлек, балаларының - оныкларның игелен куреп тагын бик куп еллар яшәргә язсын иде.

Ученики 9 класса МБОУ “Аккузовская ООШ” вместе с директором школы Зямиловым Ринатом Флуновичем 6 октября 2023 года отправились на встречу со Пугачевой Антонидой Ефимовной, проживающей в селе Михайловка. Поздравили её с "Днем пожилых людей" и вручили свои подарки. Антонида Ефимовна рассказала нам о своем жизненном пути. В 1958 году начал работать в животноводстве. Когда к юбилейным медалям и золотым медалям Всесоюзной выставки достижений народного хозяйства, приуроченной к 100-летию В. И. Ленина, добавились ордена Славы II и III степеней, передовая Свинарка почувствовала в себе еще больше чувства ответственности. Неоднократно становился чемпионом района. Выйдя на заслуженный отдых, продолжила любимое дело, работала заведующим фермой. Вместе с мужем Александром воспитали 4 детей. На сегодняшний день Антонида Ефимовна находится на заслуженном отдыхе. Желаем ей долгих лет жизни, здоровья, добра и благополучия.