Халыкара өлкәннәр көне / Международный День пожилых людей

Опубликовано: 01.10.2023

1 октябрь - Халыкара өлкәннәр көне. Бу көнне барлык игътибар өлкән буын кешеләренә юнәлтелгән: әби-бабайларга, өлкән яшьтәге күршеләргә, танышларга, хезмәттәшләргә. Бу көн безгә өлкәннәргә ярдәм итәргә һәм аларны хөрмәт итәргә кирәклеген исебезгә төшерә. Аның икенче исеме юкка гына игелек һәм хөрмәт көне диелмәгәндер. Безнең “Тылсым” балалар бакчасында, өлкәннәр көне уңаеннан, тәрбиячеләр балалар белән төркемнәрдә әңгәмәләр һәм уеннар үткәрделәр, балалар теләп открыткалар ясадылар һәм әби-бабайлары өчен котлаулар әзерләделәр.Без барлык өлкән яшьтәге кешеләргә сәламәтлек, бәхет, муллык, тыныч картлык,игелекле көннәр, якыннарыгызның мәхәббәтен һәм кайгыртучанлыгын тоеп яшәвегезне телибез! Безнең өчен иң зур бәхет – сезнең шатлыклы күзләрегезне күрү!

1 октября-Международный День пожилых людей. В этот день все внимание обращено на людей старшего поколения: бабушек и дедушек, пожилых соседей, знакомых, коллег. Этот день напоминает нам о необходимости помогать и уважать пожилых людей. Не случайно его второе название-День добра и уважения. В нашем детском саду “Тылсым” ко Дню пожилых людей воспитатели провели с детьми беседы и игры в группах, дети с удовольствием сделали открытки и подготовили поздравления для своих бабушек и дедушек. Желаем всем пожилым людям здоровья, счастья, достатка, спокойной старости, добрых дней, любви и заботы близких! Самое большое счастье для нас-видеть ваши радостные глаза!