Аккүз мәктәбе коллективының тәҗрибәле укытучы белән очрашу кичәсе / Вечер встречи коллектива МБОУ «Аккузовская ООШ» с опытным педагогом

Опубликовано: 29.09.2023

2023 нче елның 29 сентябрь көнне Аккүз авыл клубында «Сөн буенда үстем, мин дә» дип аталган очрашу кичәсе булып узды. Очрашу, Сөн буенда үсеп, хәзерге вакытта гүр иясе булган авылдашыбыз, Рузил Фазлиевны искә алу белән башланып китте. Аның шигырьләре укылды, җырлары тыңланды. Бәйрәмгә мөгаллимә, шагыйрә, Агыйдел дулкыннары  берлеге әгьзасы– Фәймә Фазул кызы килгән иде. Фәймә апа шагыйрә генә түгел, тәҗрибәле укытучы да. Ул үз тормышы һәм иҗаты хакында бик мавыктыргыч итеп сөйләде, үзенең китаплары белән таныштырды. Кичә искиткеч күңелле булды. Күп кенә укучыларыбыз шагыйрәне беренче тапкыр күрделәр. Шагыйрә белән аралашу дөньяга карашларын тирәнәйтте, шигьрият дөньясының серләрен ачты. Очрашудан һәр укучы үзенә бик зур рухи байлык алды.

29 сентября 2023 года в Аккузовском сельском клубе состоялся вечер встречи под названием «Сөн буенда үстем, мин дә». Встреча началась с того, что мы вспомнили Рузиля Фазлиева, нашего односельчанина, который вырос на берегу реки Сюнь.  Читались его стихи, слушались его песни. На праздник приехала учительница, поэтесса, член Союза агидельских волн– Фаима Фазуловна. Она не только поэтесса, но и опытный педагог. Она увлекательно рассказывала о своей жизни и творчестве, знакомила со своими книгами. Многие наши ученики впервые увидели поэтессу. Общение с поэтессой углубило мировоззрение, открыло тайны поэтического мира. От встречи каждый ученик получил огромное духовное богатство.