Көзге ярминкә / Осенняя ярмарка

Опубликовано: 29.09.2023

Гореф-гадәткә кертеп, балалар «Каенкай» балалар бакчасында быел да өлкәннәр көненә багышланган ярминкә уздырылды. Балалар бакчасы нәниләре җырладылар, биеделәр, көз темасына багышланган шигырьлләр сөйләделәр. Балаларның әти-әниләре дә көзге ярминкәнең кунаклары булды, үзләренең осталыкларын күрсәттеләр - җырладылар, гармунда уйнадылар. "Каенкай"ның һәр төркеменең үз сату ноктасы булдырылды. Ярминкәдә балалар әти-әниләре белән әзерләп алып килгән яшелчә, җиләк-җимешләрне, кайнатмалар, салатлар һәм башка сый-нигъмәт саттылар. Финанс грамоталылыгы белән бергә сатучы һөнәре турында да белемнәргә ия булалар. "Көзге ярминкә"дә балалар бакчасында озак еллар эшләп лаеклы ялга чыккан хезмәткәрләр, РТС ягында яшәүче өлкәннәр дә килеп рәхәтләнеп ял итте. Ә инде ярминкәдән кергән акча махсус хәрби операциядә катнашкан якташларыбызга тапшырылды.

По традиции в МБДОУ «Детский сад №6 комбинированного вида» и в этом году провели ярмарку, посвященную Дню пожилых людей. Воспитанники детского сада пели, танцевали, рассказывали стихи на тему осени. Родители детей также стали гостями осенней ярмарки, продемонстрировали свое мастерство  - пели песни, играли на гармони. У каждой группы была своя точка продаж. На ярмарке дети продавали овощи, фрукты, варенье, салаты и другие сладости, которые приготовили вместе с родителями. Наряду с финансовой грамотностью дети ознакомились с профессией продавца. На осенней ярмарке с удовольствием отдыхали ветераны труда детского сада, пожилые люди, живущие в РТС. А деньги с ярмарки были переданы нашим землякам, участвующим в специальной военной операции.