Козге урманга сэяхэт

Опубликовано: 20.09.2023

Буген "Алтынчэч" балалар бакчасы мэктэпкэ хэзерлек торкеме балалары белэн икенче кечкенэлэр торкем балалары козге урманга сэяхэткэ бардылар, шулай ук  юл йору кагыйдэлэрен искэ тошереп , жэяулелэр кичуе билгесен тирэнтен ойрэнеп истэ калдыру максат итеп куйдылар ..Районыбыздагы "Юл хэрэкэте куркынычсызлыгы атнасы" на бездэ кушылдык..Бу чарага махсус кунагыбыз, ЮХИДИнын пропаганда булеге житэкчесе Лэйсэн Радиф кызы Мохэммэтова балаларга изге телэклэрен житкерде hэм булэклэрен тапшырды.

Сегодня воспитанники 2 младшей и подготовительной к школе группы МБДОУ "Детский сад 7 с.Актаныш" в рамках Всероссийской "Недели безопасности дорожного движения" отправились на экскурсию в осенний лес. По пути они вспомнили правила безопасного поведения на дорогах, закрепили знания о сигналах светофора, о знаке "Пешеходный переход".На данном мероприятие приняла участие  Л.Р.Мухаметова, начальник отдела пропаганды ОГИБДД ОМВД России по Актанышскому району.Лейсан Радифовна провела с детьми беседу о необходимости соблюдения ПДД и подарила детям памятные подарки.