Көзге урман аланында «Алтын көз» бәйрәме / Праздник «Золотая осень» на осенней лесной поляне

Опубликовано: 16.09.2023

2023 нче елның 16 сентябре көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбе укучылары һәм укытучылары көзге урман аланында «Алтын көз» бәйрәмен үткәрделәр. Бу бәйрәмне “Милләтләр кроссы” ярышы белән башлап җибәрделәр. Һәр укучы һәм һәр укытучы билгеле бер аралыкны йөгереп килде. Соңыннан һәр класс үзенең  команда исеме, девизы һәм әлбәттә инде җыры белән таныштырды. Алдагы биремнәрдә алар көзге урман букетлары, агач яфракларыннан картиналар ясадылар һәм хәрәкәтле уеннар уйнадылар. Укучылар табигатьне күзәттеләр һәм агач яфракларының төрләре белән таныштылар. Бу мәктәптә елда үткәрелә торган «Алтын көз» бәйрәменен урман аланында үткәрелүе укучылар өчен аеруча да кызыклы булып исләрендә калачак.

16 сентября 2023 года учащиеся и учителя МБОУ «Аккузовская ООШ» провели праздник «Золотая осень» на осенней лесной поляне. Этот праздник начали с соревнования «Кросс наций». Каждый ученик и каждый учитель пробежали определенное расстояние. Затем каждый класс представил свое название команды, девиз и, конечно же, песню. На предыдущих заданиях они сделали осенние лесные букеты, картины из листьев деревьев и играли в подвижные игры. Учащиеся наблюдали за природой и знакомились с видами листвы деревьев. Особенно интересным для учащихся запомнится проведение праздника «Золотая осень» в этой школе на лесной поляне.