Балалар бакчасында тәрбияләнүче балалар юл хәрәкәте кагыйдәләрен өйрәнәләр/ Воспитанники детского сада изучают ПДД

Опубликовано: 14.09.2023

2023 елның 14 сентябрендә Аккүз балалар бакчасында район буенча ЮХИДИ пропаганда бүлеге җитәкчесе Л.Р. Мөхәммәтованың  бакчада тәрбияләнүче нәниләр белән очрашуы узды. Ләйсән Рәдиф кызы юл йөрү кагыйдәләре турында профилактик әңгәмә үткәрде. Әңгәмәнең максаты - балаларның юл-транспорт травматизмын кисәтү. Ләйсән Рәдиф кызы балаларга юлда үзеңне ничек дөрес тотарга кирәклеге турында сөйләде. Аның белән бергә балалар юлда куркынычсызлык кагыйдәләрен һәм юл билгеләрен искә төшерделәр, юлны ничек үтәргә һәм җәяүлеләр үтүендә җәяүле үзен ничек тотарга тиешлеге турында сөйләделәр.

14 сентября 2023 года в ДОУ «Аккузовский д/с» состоялась встреча воспитанников начальником отдела пропаганды ГИБДД по району Л.Р. Мухаметовой.  Она провела профилактическую беседу о Правилах безопасного поведения на дороге. Цель беседы – профилактика детского дорожно-транспортного травматизма. Лейсан Радифовна рассказала детям о том, как правильно вести себя на проезжей части. Вместе с ней дети вспомнили основные правила безопасного поведения на дороге и дорожные знаки, рассказали, как следует переходить дорогу и как должен себя вести пешеход на пешеходном переходе.