«Балалар бакчасында өлкәннәр хезмәте» / «Труд взрослых в детском саду»

Опубликовано: 15.09.2023

5 нче санлы балалар бакчасында  рус теле көне буларак, зурлар төркеме балалары белән балалар бакчасы буйлап экскурсия булды. Һөнәрләр белән танышуны дәвам иттек.  Экскурсия медицина кабинетына барудан башланды. Аннары кер юу бүлмәсенә бардык. Ашханәдә балалар зур плитәләр, зур духовканы, зур казаннар күргәннәр. Балалар аш пешерүчегә һәм хуҗалык мөдиренә яраткан ризыкларын әзерләү турында сораулар бирделәр. Мөдир кабинетында булдык. Балалар экскурсиядән канәгать калдылар, бик күп яхшы эмоцияләр алдылар.

В рамках Дня русского языка в детском саду 5 состоялась экскурсия по детскому саду с детьми старшей группы. Продолжили знакомство с профессиями. Наша экскурсия началась с посещения медицинского кабинета. Потом посетили прачечную. В пищеблоке дети увидели большие плиты, большую духовку, большие кастрюли. Дети задали вопросы повару и заведующему по хозяйству, по поводу приготовления их любимых блюд. Побывали в кабинете заведующей. Дети остались довольны экскурсией, получили массу хороших эмоций.