Балалар язучысы Абдулла Алишның тууына 115 ел / 115 лет со дня рождения детского писателя Абдуллы Алиша.

Опубликовано: 15.09.2023

Бүген яраткан балалар язучысы Абдулла Алишның туган көне. Шул уңайдан “Умырзая” балалар бакчасының мәктәпкә әзерлек төркеме балалары Актанышбаш китапханәсенә бардылар. Китапханәче Эльвира Хәләф кызы балаларны җылы итеп каршы алды. Абдулла Алишның китапларыннан бик матур күргәзмә ясалган иде. Шулай ук балалар үзләре яраткан “Куян кызы”, “Сертотмас үрдәк”, “Чукмар белән Тукмар”, “Койрыклар”, “Бикбатыр белән Биккуркак” әкиятләрен үз эченә алган кызыклы викторинада катнаштылар. Балалар әлеге очрашуга буш кул белән бармадылар, А.Алишның әкиятләренә үз куллары белән ясаган матур рәсемнәрен китапханәчегә бүләк иттеләр.

Сегодня день рождения любимого детского писателя Абдуллы Алиша. В связи с этим дети подготовительной к школе группы детского сада “Умырзая” посетили Актанышбашевскую библиотеку. Библиотекарь Эльвира Халяфовна тепло встретила ребят. Из книг Абдуллы Алиша была сделана интересная выставка. Также ребята приняли участие в увлекательной викторине, включающей в себя любимые сказки “Куян кызы”, “Сертотмас үрдәк”, “Чукмар белән Тукмар”, “Койрыклар”, “Бикбатыр белән Биккуркак”. На эту встречу ребята пришли не с пустыми руками, а подарили библиотекарю свои красивые рисунки к сказкам А. Алиша, нарисованные своими руками.