Җанлы очрашу /Душевная встреча

Опубликовано: 05.09.2023

"Умырзая" балалар бакчасы, бүгенгесе көндә Украинада, махсус хәрби операциядә катнашучы, Такталачык егете Илзар Идрис улы Сәрвәретдинов белән очрашу үткәрде. Гади генә очрашу түгел, балалар концерт номерлары күрсәттеләр. Балалар үзләрен кызыксындырган сорауларын бирделәр, рәсемнәр ясап бүләк иттеләр. Илзар абыйларына жиңеп кайтып, тагын да күрешергә язсын, дип матур теләкләр теләделәр. Ватанпәрвәрлек хисләре белән сугарылган чараны тәрбияче Энҗе Фәнис кызы Шәйдуллина оештырды.

Детский сад "Умырзая" провел встречу с Ильзаром Идрисовичем Сарваретдиновым, участником специальной военной операции на Украине. Дети показали концертные номера, задавали интересующие их вопросы, дарили свои подарки, сделанные своими руками. Дети пожелали солдату удачи, мирного неба и всего самого наилучшего, чтобы он поскорее вернулся домой с победой.  Мероприятие, наполненное патриотическими чувствами, организовала воспитатель Энже Фанисовна Шайдуллина.