Удмуртия Республикасының Ижау шәһәренә мавыктыргыч сәяхәт /  Увлекательная поездка в г. Ижевск Удмуртской Республики

Опубликовано: 04.09.2023

2023 нче елның 29 нчы августында Аккүз мәктәбе укучылары класс җитәкчеләре белән берлектә Удмуртия Республикасының Ижау шәһәренә мавыктыргыч сәяхәт кылдылар. Иң беренче итеп укучылар Ижау шәһәренең тарихы белән таныштылар. Сәяхәт данлыклы зоопаркта булу белән башланды.  Укучылар җәнлек төрләре белән танышып, алар турында мәгълүмат тупладылар. Тере табигатьтәге җан ияләрен якыннан күрү әйтеп бетермәслек хис- кичерешләр, дулкынлану барлыкка китерде. Икенче тукталыш "Динополис "та иде. Бу парк күптән түгел генә ачылган динозаврлар паркы. Мондый паркны күрә алу, элекеге тарихны өйрәнү үзе бер бәхет. Укучылар сәяхәттән шатланып, онытылмас тәэсирләр белән кайттылар. Алар өчен тырышып, гел яхшы билгеләренә укыр өчен шәп кызыксындыру чарасы булды.  Шушындый сәяхәтне оештыруда ярдәм итүче Актаныш “Ак Барс Банк” җитәкчесе Хамидуллин Рубин Фәнис улына укучылардан, ата-аналардан һәм Аккүз мәктәбе коллективыннан зур рәхмәт.

29 августа 2023 года учащиеся МБОУ “Аккузовская ООШ” совместно с классными руководителями совершили увлекательное путешествие в город Ижевск Удмуртской Республики. Первым делом школьники познакомились с историей города Ижевска. Путешествие началось с посещения знаменитого зоопарка. Учащиеся познакомились с видами животных и собрали информацию о них. Близкое знакомство с живыми существами в живой природе вызывало невыразимые эмоции и волнения. Вторая остановка была в "Динополисе". Этот парк представляет собой недавно открытый парк динозавров. Возможность увидеть такой парк, изучить прошлую историю-это само по себе счастье. Учащиеся вернулись из путешествия с радостью и незабываемыми впечатлениями. Для них это было отличным стимулом учиться на хорошие оценки. Большое спасибо от учащихся, родителей и коллектива МБОУ “Аккузовская ООШ” руководителю Актанышского “Ак Барс Банка” Хамидуллину Рубину Фанисовичу за помощь в организации такого путешествия.