Россия флагы көне / День Российского флага

Опубликовано: 22.08.2023

22 августта Россия флагы көне билгеләп үтелә, аны бәйрәм итү кысаларында 2 нче санлы балалар бакчасы мәктәпкә әзерлек һәм зурлар төркемендә балаларны Россиянең дәүләт символлары белән таныштыруга юнәлдерелгән  үзәк китапханә бәлән берлектә чаралар узды. Балалар белән әңгәмәләр үткәрелде, дәүләтебез символикасы турында китаплар укылды: «Минем илем флагы», «Ак, зәңгәр, кызыл», илебез флагы турында шигырьләр өйрәнелде. Тәрбияләнүчеләр Россия символикасы сурәтләнгән иллюстрацияләрне, альбомнарны һәм рәсемнәрне карадылар. Мәктәпкәчә яшьтәге балалар Россия гражданнарының илебез символлары белән ни өчен горурлануларын, Дәүләт флагының һәрвакыт тантаналы чаралар, бәйрәмнәр вакытында күтәрелүен һәм шул вакытта Россия Федерациясе гимны яңгыравын белделәр.

22 августа отмечается День Российского флага, в рамках празднования которого детский сад "Ромашка" в подготовительной и в старшей группе совместно с центральной библиотекой провели мероприятия, направленные на знакомство детей с государственными символами России. С детьми были проведены беседы, прочитаны книги о символике нашего государства: «Флаг моей страны», «Белый, синий, красный», разучены стихи о флаге нашей страны.