Асфальтта рәсем ясау көне / День рисования на асфальте

Төсле акбурлар белән,

Асфальтта рәсем ясыйм.

Кояш, күк йөзе, болытлар

Өй һәм зур салават купере...

20 июльдә  Актаныш 4 нче санлы балалар бакчасында һәр елны 16 июльдә билгеләп үтелә торган асфальтта рәсем ясау көне үткәрелде. Бу көнне балалар өчен асфальт иҗат һәм хыял өчен зур полотнога әйләнде. Асфальтта рәсем ясау - урамда йөргәндә балалар өчен күңелле шөгыль генә түгел, ә иҗади һәм әйләнә-тирә дөньяны танып белү дә. Төсле акбурлар белән рәсем ясау, өстәвенә, кәгазьдә түгел, ә асфальтта - кечкенә рәссамнар өчен бәхет. Төсле акбур белән коралланып, яшь рәссамнар зур теләк, шатлык һәм соклану белән асфальтта үзләренең "шедеврларын" иҗат итәләр. Бик тиз арада асфальт балаларның кабатланмас образлар мозаикасына әверелде: йортлар, чәчәкле алан, диңгез һәм балыклар. Гадәти булмаган бәйрәм барлык катнашучыларга да бик күп уңай хис-кичерешләр бүләк итте.

20 июля в детском саду  №4 прошел День рисования на асфальте, который отмечается ежегодно 16 июля. В этот день асфальт для детворы стал большим полотном для творчества и воображения. Рисование на асфальте - это не только веселое занятие для ребят на улице во время прогулки, но и творческое, и познание окружающего мира. Рисовать цветными мелками, да еще не на бумаге, а на асфальте — это счастье для маленьких художников. Вооружившись цветными мелками, юные художники с огромным желанием, радостью и восторгом творили свои «шедевры» на асфальте. И вскоре асфальт превратился в мозаику неповторимых образов, созданных воспитанниками солнышко и облака, дома и цветочная полянка, море и рыбки. Необычный праздник подарил всем участникам массу положительных эмоций.