Яңа Әлем балалар бакчасында Питрау көне / В Новоалимовском детском саду отметили День Питрау

Опубликовано: 12.07.2023

Бүген Яңа Әлем балалар бакчасында Питрау көнен билгеләп уздылар. 12 июль – Питрау көне. Җәйнең нәкъ кыл уртасы. Питрау үтте – җәй үтте, дип тә әйтәләр. Бу көнне тереклек һәм үсемлекләр дөньясында үзгәреш чоры башлана. Питрауда җыеп киптерелгән үләннәр барлык авырулардан файдалы, бу көнне әзерләнгән мунча себеркесе аерата шифалы, диләр. Шул уңайдан балалар карлыган яфраклары җыеп киптерергә куйдылар, саф һавада файдалы үләннәр темасы астында рәсем ясап, күргәзмә оештырдылар.

Сегодня в Новоалимовском детском саду отметили День Питрау. В этот день начинается эпоха перемен в животном и растительном мире. Травы, собранные в Питрау, полезны от всех болезней. поэтому дети собирали смородиновые листья и ставили сушиться. Организовали выставку рисунков на тему полезных трав на свежем воздухе.