Нептун көне / День Нептуна

Опубликовано: 07.07.2023

Бүген, 7 нче июль көнне,  “Әтәчкәй” балалар бакчасында Нептун көне күңелле һәм дәртле узды. Бу чараның максаты балаларны диңгез һәм океаннар хакиме  - Нептун белән таныштыру, сәламәт яшәү рәвеше формалаштыру. Җәйге чорда балалар өчен мондый күңел ачу мөстәкыйльлек, кыюлык, игелеклелек кебек сыйфатларга юнәлтә. Юлбасарлардан, су кызыннан башка "Нептун" нинди бәйрәм? Чара барышында балалар белән “Көймәче”, “Елганы су белән тутыр”, “Диңгез  дулкынлана” уеннары үткәрелде. Шулай ук балалар табышмакларын чиштеләр, җырлар җырладылар һәм биеделәр.  Бәйрәм балалар күңелендә күңелле хатирәләр калдырды.

Сегодня, 7 июля, в детском саду “Петушок” День Нептуна прошел весело и задорно. Цель данного мероприятия - познакомить детей с Нептуном-повелителем морей и океанов, сформировать здоровый образ жизни. Такие развлечения для детей в летний период ориентированы на такие качества, как самостоятельность, смелость, доброта. Какой праздник "Нептун" без разбойников, без русалки? В ходе мероприятия с детьми были проведены игры” Лодочник“,” Наполни реку водой“,” Море волнуется раз". Также дети разгадывали загадки, пели песни и танцевали. Праздник оставил у ребят приятные воспоминания.