Туган як музее / Краеведческий музей

Опубликовано: 30.06.2023

Актаныш авылының гомуми үсеш бирүче №5 балалар бакчасының балалары Актаныш районы туган як музеенда булдылар. Музей кунакчыл рәвештә балалар өчен ишекләрен ачты. Анда аларны экскурсовод каршы ала, ул балаларга барысын да аңлаешлы формада сөйләде. Музейда төбәк флорасы һәм фаунасы тәкъдим ителгән, халкыбызның элекке көнкүрешен чагылдырган экспозицияләр, төрле чорларда безнең төбәк тарихын чагылдырган экспонатлар, костюмнар, хайваннар, кошлар, археологик табылдыклар бар. Балаларга экскурсия бик ошады.

Воспитанники МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида №5 села Актаныш» посетили Актанышский районный краеведческий музей. Музей гостеприимно распахнул двери для ребят. Там их встретил приветливый экскурсовод, который рассказал детям обо всём в доступной форме. В музее представлена флора и фауна края, есть экспозиции, отражающие быт нашего народа в прошлом, экспонаты, отражающие историю нашего края в разные периоды, костюмы, звери, птицы, есть археологические находки. Детям очень понравилась экскурсия.