Өч күзле светофор үз иленә дәшә

Опубликовано: 29.06.2023

Бүген “Алтынчәч”  балалар бакчасында,  балаларны кече яшьтән юлда хәвефсез йөрергә өйрәтү  максатыннан ,   “Өч күзле светофор үз иленә дәшә” дип исемләнгән импровизацион чара үткәрелде.  Патшалыкта сәяхәт итү барышында нәниләр төрле ситуатив уеннарда катнашып, юлда хәвефсез йөрү кагыйдәләрен искә төшерделәр.  Кинәт кенә түбәдән килеп төшкән Карлсон да,   юлда йөрергә өйрәнергә  мәҗбүр булды. Балалар Карлсон белән бергәләшеп уйнадылар, самокат, велосипедта йөрү кагыйдәләрен үзләштерделәр,  героебыз исә хаталарын төзәтеп, башка чараларга да катнашырга сүз бирде. Әлеге күркәм чарада ЮХИДИнең Актаныштагы бүлеге җитәкчесе Ләйсән Разифовна Мухаметова, ЮХИДИ хезмәткәре Гүзәл Александровна Хисамова катнашып, соклануларын белдерделәр, изге теләкләрен юлладылар,  төркемнәргә - төрле кызыклы уеннар, ата- аналарга- эчтәлекле буклет, тәрбиячеләргә- уку кирәк ярагы, һәр балага- яктылыкны кире кайтарткыч элементлар тараттылар.

С целью  обучения детей с раннего возраста безопасному поведению   на дорогах,  сегодня в детском саду “Алтынчэч” прошло импровизационное мероприятие “Өч күзле светофор үз иленә дәшә ". Во время путешествия по королевству, малыши принимали участие в различных ситуационных играх по правилам безопасного   поведения на дорогах. Внезапно сошедший с крыши Карлсон, тоже был вынужден научиться безопасным поведениям на дорогах. Дети играли вместе с Карлсоном, осваивали правила езды на велосипеде, на самокате, а наш герой исправлял ошибки и обещал участвовать и в других мероприятиях. В торжественном мероприятии приняли участие начальник Актанышского отдела ГИБДД Лейсан Разифовна Мухаметова, сотрудник ГИБДД Гузель Александровна Хисамова, которые выразили свое восхищение, выразили добрые пожелания, раздали группам различные интересные игры, родителям- буклет, воспитателям- учебные пособия, каждому ребенку- световозвращающие элементы.