103 нче янгын сүндерү бүлегендә кунакта / В гостях в пожарной части №103

Опубликовано: 26.06.2023

20 июньдә «Атаныш авылының 5нче гомуми үсеш бирүче балалар бакчасы» балалары 103нче янгын сүндерү бүлегендә кунакта булдылар. Хезмәткәрләр балаларны җылы кабул иттеләр һәм танып белү экскурсиясе оештырдылар. Янгын сүндерү бүлеге хезмәткәрләре балалар белән әңгәмә үткәрделәр, янгын сүндерү машинасының нинди булуын, янгын сүндерүчеләр нинди җайланмалар куллана икәнен күрсәттеләр. Янгын сүндерү җиңнәре һәм коткаручыларга кирәкле башка кораллар нинди, аларның билгеләнеше турында сөйләде. Бу кызыклы очрашулар барышында балалар янгын сүндерүче һөнәре һәм бу мөһим эшнең үзенчәлекләре турында бик күп файдалы мәгълүмат алдылар. Янгын куркынычсызлыгы өлкәсендә үз белемнәрен кабатладылар һәм ныгыттылар. Бу геройлык белгечлеге кешеләре белән аралашу балаларның үз-үзләрен тотышына җитди мөнәсәбәтен үстерүгә ярдәм итә, ут белән саксыз уеннар өчен киртә була.

20 июня  дети МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида №5 села Атаныш» побывали в гостях в пожарной части №103. Сотрудники радушно приняли ребят и организовали познавательную экскурсию. Сотрудники пожарной части провели беседу с детьми, показали, как выглядит пожарная машина, какими приспособлениями пользуются пожарные. Как выглядят пожарные рукава и другие, столь нужные спасателям инструменты, необходимые при пожаре, рассказал об их назначении. В ходе этих интересных встреч ребята получили массу полезных сведений о профессии пожарного и особенностях этой важной работы. Повторили и закрепили свои знания и умения в области пожарной безопасности. Общение с людьми этой героической специальности способствует развитию серьезного отношения детей к собственному поведению, становится препятствием для беспечных игр с огнём.