Беркем дә онытылмады, бернәрсә дә онытылмады! / Никто не забыт, ничто не забыто!

Опубликовано: 22.06.2023

1941 елның 22 июне – иң кайгылы даталарның берсе. Бу Бөек Ватан сугышы башланган көн. Бу дата уңаеннан "Ромашка" 2 нче балалар бакчасында Бөек Ватан сугышы башлануга багышланган чаралар уздырылды. Бу көнне тәрбиячеләр балаларны сугыш вакыты фрагментлары белән таныштырдылар, фотолар карадылар, хикәяләр укыдылар. Балалар белән "Без хәтерлибез, без горурланабыз" дигән темага әңгәмә үткәрелде. Балалар башкаруында хәрби җырлар һәм шигырьләр яңгырады, биюләр башкарылды. Балалар белән Җиңү паркына экскурсия оештырылды. Шулай ук районда уздырылган хәтер көненә багышланган чарада катнаштылар. Без бу кайгылы һәм куркыныч вакыйгаларны һәрвакыт истә тотачакбыз. Безнең бурычыбыз-геройларыбыз турында истәлекне саклау һәм ныгыту! Беркем дә онытылмады, бернәрсә дә онытылмады!

22 июня 1941 года – одна из самых скорбных дат. Это день начала Великой Отечественной войны. В нашем детском саду № 2 “Ромашка” 22 июня прошел день, посвящённый началу ВОВ. В этот день  воспитатели с  детьми  смотрели фотографии, читали рассказы про войну.  Была проведена беседа с детьми на тему: "Мы помним- мы гордимся".  В исполнении детей звучали военные песни и стихи. С  детьми  организовали экскурсию в парк Победы. Также приняли участие в мероприятии, посвященном Дню памяти. Мы всегда будем помнить те горестные и страшные события. Наш долг сохранить и закрепить память о наших героях! Никто не забыт, ничто не забыто!