Бөек рус шагыйре А. С. Пушкинның туган көне / День рождения великого русского поэта А.С. Пушкина

Опубликовано: 08.06.2023

А.С.Пушкинның туган көне уңаеннан аның иҗатына багышланган тематик атнада “Ромашка” балалар бакчасының группа бүлмәләрендә  шагыйрьнең китаплары күргәзмәсе оештырылды. Тәрбиячеләр нәниләргә әкиятләр укыдылар. Бөек язучы А.С. Пушкинның  әкиятләре тирән мәгънәгә ия, һәм бу әкиятләр балаларны күп нәрсәгә өйрәтә. Балалар үз тәэсирләрен яраткан әсәрләре буенча рәсемнәрдә чагылдырдылар. Пушкинның балаларның иң яраткан әкиятләренең берсе - алтын балык турында әкият. Тыңлаган әкиятләргә карата балалар рәсемнәр ясадылар. Балалар эшне бик теләп башкардылар. Һәр бала үз балыгына теләген әйтте, самими балачак теләкләре әлбәттә тормышка ашарлар!

В честь Дня Рождения А. С. Пушкина на тематической неделе, посвященной его творчеству, воспитатели детского сада “Ромашка” прочитали сказки. В группах организовали выставку книг поэта. Свои впечатления дети отразили в рисунках по любимым произведениям. Сказки великого писателя А. С. Пушкина наполнены глубоким смыслом, и эти сказки многому учат детей. Одна из любимых детских сказок Пушкина - Сказка о золотой рыбке. К услышанным сказкам дети рисовали картинки. Ребята с удовольствием справились с заданием. Каждый ребенок пожелал своей рыбке, и искренние детские желания непременно сбудутся!