«Мәктәп Сабантуе» / «Школьный Сабантуй»

Опубликовано: 31.05.2023

31 майда мәктәптә Татар Суыксу мәктәбендә «Мәктәп Сабантуе» бәйрәме узды. Бәйрәм уку елы ахырына багышланганды. Бәйрәмнең тантаналы өлешен директор урынбасарлары Мирзаянова Р.С. һәм Хуҗина И.Д. ачтылар, барлык катнашучыларны бәйрәм белән котладылар, укуда, спортта зур казанышлары өчен, олимпиадаларда һәм конкурсларда, фестивальләрдә нәтиҗәле чыгыш ясаганнары өчен рәхмәт белдерделәр, зур уңышлар теләделәр. Укытучылар һәм сыйныф җитәкчеләре тарафыннан кызыклы уеннар әзерләнде һәм үткәрелде, анда барлык балалар һәм кунаклар катнашты, күп бүләкләр алдылар.

31 мая в Тат.Суксинской школе прошел праздник «Школьный Сабантуй». Праздник был посвящен к окончанию учебного года. Торжественную часть праздника открыли,  заместители директора Мирзаянова Р.С. и Хузина И.Д. Поздравили всех присутствующих с праздником, поблагодарил за большие достижения в учебе, в спорте, за результативное выступление на олимпиадах и конкурсах, фестивалях, пожелал больших успехов. Учителями и классными руководителями были подготовлены и проведены интересные игры, в которых участвовали все дети и гости, получили много призов.